Bugün Ne Giysem ?

What should I wear to work today ?

mavinin her tonu / all shades of blue

Victoria Beckham’ın tarzından esinlenelim / Get inspired from Victoria Beckham style

victoria1

Büyük çantalarınızı sadece kolunuza takarak değil clutch gibi elde de kullanabilirsiniz. / You can carry your top handle bags in your hand as a clutch

victoria-beckham2

ve dee fotoğrafçının seçtiği :) / …and photographer’s choice :)

İspanyol paça kot / Bell buttoms : Ajda Pekkan for Twist
Bluz / Shirt : Twist
Ayakkabı / Shoes : Zara
Çanta / Top Handles: Louis Vuitton

Editörün Notu: 70’lerin en popüler trendi olan anne babalarımızın fotoğraflarında sık sık gördüğümüz İspanyol paçalar yine gündemde. Doğru kullanıldığında her zaman favori parçanız olacak İspanyol paça jeanleri en iyi düz üstlerle ve kısa ceketlerle kombinleyebilirsiniz. Eğer biraz daha soft ve spor bir görünüm tercih ediyorsanız bol t-shirtler, ya da fırfır detaylı bluzları tercih edebilirsiniz. Mavinin her tonunu içeren jean bir çantayı yanlız bırakmamak için yine tek bir ton yerine birçok ton maviyi bir arada kullanabilirsiniz. Buz mavisi, jean mavisi, parlement mavisi ve lacivert tonlarının hepsini bir detayda kullanıp, ayakkabınızın tabanındaki hasır detayını çantanızın detayı ile bütünleyebilirsiniz. Çantanızı taşırken farklı bir tarz yakalamak için Victoria Beckham’ın muhteşem tarzını deneyebilirsiniz

Editor’s Note: Bell buttoms which are the most popular trend in the ’70s and seen in parents photographs are still so trendy. When it is combined successfully bell buttoms will be your favorite piece which can be wear with straight tops and mini jackets. If you want more soft and casual look you can achieve this with loose t-shirts, or shirts with ruffle detail. Do not leave alone a jean bag containing all shades of blue and use severeal tones of blue in every detail instead of a single tone. You may also combine the wicker detail in your shoes with the light colour in your bag. In order to catch different style while carrying your top handles you may try the Victoria Beckham’s amazing style.

Editörün Notu – Bahar: Mavinin her tonunu seviyoruz. Lacivert, gök mavisi, elektrik mavisi, klasik kot rengi.
Bulabildigimiz bütün mavileri aynı kombinde kullanabiliriz pekala, pek de güzel olur. Geniş paçalı pantolonları yüksek topuklarla veya dolgu topuklarla kullanmak bize kalmış.
İki türlü de yerleri süpürdüğü müddetçe kullanımını caiz. Biraz rahatlık için dolgu topukları, ayaklarımıza eziyet etmek istediğimiz günlerde ince topukları tercih edebiliriz.

Editor’s Note – Bahar: We love all shades of blue, navy, electric, sky, jean blue, whatsoever…We can use all blues that we found in one combine.
See, it looks really good :) Wearing wide leg jeans with high heels or flats is up to you. If you want to be more relax than the flats is preferable. If you want to torture your foots, then the high heels will be the choice. Both of them are looking stylish when they hit the ground.

Advertisements

2 responses to “mavinin her tonu / all shades of blue

  1. olmamis 12/07/2013 at 11:43

    olmamışşş,sizin o çantayı elde tutmanız zoraki olmuş.ayakkabıyı da sırf mavi tonlarıda giydiğiniz için giymişssiniz.hepsini zoraki zorlamışsınız!Victoria dan esinlenmek olmsaymış bari postun adı,”zoraki zorlamak” daha uygun.

  2. ycumurcu 12/07/2013 at 13:09

    Merhabalar, Postumuzun adı victoriadan esinlenmek değil mavinin her tonu :) Biz bu bloga daha çok farklı kombinler koymaya çalışyoruz yani sıradan renklerle kombinlenmiş ya da çok düz kıyafetler değil de insanların daha çok esinlenip fikir alabiliceği ya da ben giyemem bana yakışmaz diye tercih etmedikleri şeyleri tercih etmelerini sağlıyoruz. Ayakkabı seçimi konusunda hiçbirşeyi zorla uydurmaya çalışmıyoruz hatta çok uydurmaya çalıştığımızda söylenemez. (eğer sizin uyum anlayışınız birebir renk tutmasıysa tabi) biz bu postumuzda aynı rengin birden fazla tonunu kombinlemekten çekinenler için böyle birşey yayınladık. Victoria Beckham başlı başına bir idoldür ve tarzı tüm dünya tarafından beğenilir. Kendisi çantasını bu şekilde taşıyarak bir akıma sebep olmuştur kimisi çok beğenirken kimisi de çantasının sapı mı kopmuş da böyle taşıyor demiştir :) Dolayısıyla söz konusu modaysa herşey yoruma açıktır. Sizin zevkinize bırakıyorum. İleriki postlarda olacak benzer esinlenmelerimiz için takipte kalabilirsiniz. Teşekkürler.

%d bloggers like this: